Co możemy sprzedać w lombardzie?
Jak działa sprzedaż w lombardzie?
Wraz z upadkiem PRL w całej Polsce pojawiły się lombardy. O ile w 2010 roku lombardów w Polsce było dziesięć tysięcy, to w 2012 roku już piętnaście tysięcy. Dziś szacunkowe dane mówią nawet o dwudziestu pięciu tysiącach lombardów w całej Polsce.
Tak samo łatwo jest dziś znaleźć lombard w Warszawie, jak w każdym innym, także mniejszym mieście. Do korzystania z usług lombardów przyznaję się około czterdziestu procent polaków. Dwadzieścia procent naszych rodaków, korzystało z lombardu więcej niż jeden raz. Co ciekawe co dwudziesta osoba robi to regularnie.
To, co możemy sprzedać w lombardzie, zależy głównie od swoistej i często specyficznej polityki danego punktu. Najczęściej prowadzony jest skup złota i kosztowności. Wynika to z faktu, że produkty tego typu są najłatwiejsze do sprzedaży, jednakowo dla samego klienta jak też i lombardu. Szacuje się, że nawet czterdzieści procent zastawianych w lombardzie przedmiotów to właśnie osobista biżuteria klientów. Jednak coraz częściej prowadzony jest także skup sprzętu RTV i AGD.
Coraz częściej pojawiają się także placówki, gdzie sprzedać możemy praktycznie wszystko. Klienci przynoszą tam nie tylko biżuterie, ale też co bardziej wartościowe ubrania, garnki czy elementy wyposażenia domu. Niewiele osób zdaję sobie sprawę, że w lombardzie sprzedać możemy nawet samochód, mieszkanie czy też dom na działce. Wszystko zależy tutaj od możliwości właściciela lombardu, a konkretnie od ilości środków finansowych, jakimi dysponuje. Jeżeli działa na szeroką skalę, to jedynym warunkiem zakupu danej rzeczy jest jej wartości w ewentualnej odsprzedaży.