skup biżuterii Warszawa

Czy lombard to skup wszystkiego?

Lombard udziela pożyczek pod zastaw oraz skupuje przedmioty. Aby jednak transakcja mogła dojść do skutku, zastawiane obiekty powinny przedstawiać wartość handlową. Jest to doskonały sposób na zdobycie potrzebnej gotówki, ale czy w lombardzie można sprzedać wszystko?

Co można sprzedać w lombardzie?

Lombardy to głównie skup kosztowności, takich jak biżuteria. Obiekty te przedstawiają często wysoką wartość. Aby transakcja została sfinalizowana, muszą jednak przejść weryfikację oraz zostać wycenione przez rzeczoznawcę.

Lombardy prowadzą także skup złota, najczęściej w postaci sztabek, jak również złotej biżuterii.
Podobnie jak w przypadku innych przedmiotów, złoto podlega profesjonalnej wycenie – oceniany jest stan biżuterii, ale przede wszystkim próba złota i to głównie na jej podstawie określana jest cena.

skup biżuterii Warszawa

W lombardzie można sprzedać lub zastawić także urządzenia z kategorii małego AGD i RTV, takie jak telefony komórkowe, konsole do gier, drony, telewizory, sprzęt audio i wiele innych przedmiotów. Cena zależy jednak od kilku czynników, przede wszystkim od stanu technicznego sprzętu, ale również od modelu i wieku. Główny warunek jest jeden – przedmioty powinny być sprawne. 

Lombard jest miejscem, w którym za atrakcyjne ceny można sprzedać lub zastawić wszystkie przedmioty, które przedstawiają wartość handlową. Zachęcamy więc do oddania obiektu do wyceny – daje to szansę na uzyskanie atrakcyjnej kwoty za coś, co i tak leży nieużywane lub zostanie wyrzucone.

Podobne wpisy