Czy korzystanie z usług lombardów jest bezpieczne?

Zastawienie przedmiotu w lombardzie wydaje się łatwym i wygodnym sposobem na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki. Wiele osób wciąż jednak bardzo niechętnie korzysta z tego rodzaju usług, obawiając się oszustwa bądź niejasnych warunków zwrotu swojej własności.

Najpopularniejsza usługa lombardowa to skup przedmiotów z prawem ich późniejszego odkupu, które przysługuje klientom przez określony czas. Po jego upływie zastawiony przedmiot przechodzi w ręce lombardu.

Bezpieczeństwo usług lombardowych

Warunkiem koniecznym zastawienia przedmiotu w lombardzie jest podpisanie umowy, która zawiera wszystkie warunki przeprowadzanej transakcji. Jej staranne przeczytanie zagwarantuje nam zaś uniknięcie jakichkolwiek niespodzianek.

Kolejną kwestią powstrzymującą wiele osób przed korzystaniem z usług lombardowych jest obawa o bezpieczeństwo powierzonych przedmiotów. W rzeczywistości zdecydowana większość firm oferujących pożyczki pod zastaw przykłada bardzo dużą wagę do ochrony przechowywanych dóbr, zabezpieczając je zarówno przed uszkodzeniem, jak i przed kradzieżą (przedmioty są zwykle ubezpieczone).

Czy warto kupować w lombardach?

Lombardy nie tylko skupują, ale i sprzedają nieodebrane w terminie przedmioty. Tak zwana sprzedaż lombardowa to zaś znakomita okazja na wyszukiwanie interesujących i często jedynych w swoim rodzaju ofert. Choć większość z nich dotyczy drobnej elektroniki, biżuterii oraz kosztowności, nietrudno znaleźć przedmioty z zupełnie innych kategorii, takich jak choćby sprzęt sportowy.

sprzedaż lombardowa Warszawa

Podobne wpisy